ZADZWOŃ TERAZ!

Urządzenia z Naszej Oferty

Jesteś zainteresowany naszą firmą lub masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami!

POMPY CIEPŁA

Pompy ciepła są jednym z najoszczędniejszych, najbardziej efektywnych i ekologicznych sposobów uzyskania ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewania domu. Rosnąca popularność tych urządzeń spowodowana jest nie tylko coraz większą troską Polaków o środowisko naturalne, ale również rosnącymi cenami takich paliw jak węgiel, olej opałowy, czy gaz. Niekwestionowaną zaletą pompy ciepła jest także jej niski koszt eksploatacji, komfort użytkowania oraz możliwość skorzystania z różnych form dofinansowania do pomp ciepła.

SZAFY HYDRAULICZNE

Szafy hydrauliczne to nowatorski produkt współpracujący z pompami ciepła powietrze-woda typu monoblok. 
Kompaktowa budowa urządzenia pozwala na skompresowanie niemal całej kotłowni wraz z zasobnikiem ciepła do jednego urządzenia o niecałej powierzchni 0,5 m². 
Szafa wyposażona jest w armaturę hydrauliczną i sterującą niezbędną do prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania instalacji centralnego ogrzewania (CO) oraz ciepłej wody (CWU) w budynku. 
Staranne wykonanie przy użyciu wysokiej klasy materiałów zapewnia trwałość oraz estetykę produktu. Cicha praca oraz zwarta budowa umożliwiają montaż urządzenia w pomieszczeniach takich jak np. kuchnia czy przedpokój, skąd łatwo i komfortowo sterować całym systemem grzewczym.

Kotły kondensacyjne

Podczas swej pracy kotły kondensacyjne (gazowe) wykorzystują technikę kondensacji. Umożliwia ona schładzanie spalin przed ich odprowadzeniem do komina do tego stopnia, aby doszło do skroplenia zawartej w nich pary wodnej. Uwolnione w tym procesie ciepło zostaje wprowadzone do systemu grzewczego. W ten sposób kotły kondensacyjne do ogrzewania domu i wody użytkowej wykorzystuje nie tylko energię pozyskaną ze spalania gazu, ale również dodatkowe ciepło odzyskane ze spalin, które w konwencjonalnych kotłach na gaz ulatuje wraz ze spalinami przez komin. Oznacza to, że spalając taką samą ilość paliwa co konwencjonalne urządzenia gazowe, kotły kondensacyjne przekazują do instalacji grzewczej więcej ciepła.

Kotły na pellet

Kocioł pelletowy, lub inaczej piec pelletowy, to urządzenie służące do spalania paliwa w celu wytwarzania ciepła do ogrzania domu i wody. Od tradycyjnego kopciucha różni się sposobem spalania paliwa. W kotle na pellet spalanie zachodzi nie na ruszcie lecz w palniku pelletowym. Piece pelletowe wyposażone są w podajnik paliwa oraz zbiornik paliwa. Kocioł pelletowy wyposażony jest w automatykę, która podaje paliwo do spalenia, dostarcza właściwej ilości powietrza, włącza lub wyłącza kocioł, włącza pompy, rozpala ogień, kontroluje temperaturę, wygasza ogień, czyści palnik. Automatyka pieca pelletowego to wygoda dla użytkownika. Automatyczny piec na pellet wyręcza nas w czynnościach, które niegdyś musieliśmy wykonać sami użytkując klasycznego kopciucha.

Kotły na wszystkie rodzaje PELLETu - biomasa

Kocioł na PELLET OZON AGRO o MOCY 7-25 KW.(powierzchnia ogrzewania od 100 do 250 m2)

Całkowita nowa konstrukcja palnika do bezpiecznego spalania WSZYSTKICH RODZAJÓW PALIW W PELLETACH I INNCH GRANULATACH (Drzewny, zbożowy, sojowy, ziarna kukurydzy, ziarna owsa itd).

Spełnia wszystkie wymagania. Posiada bardzo wysoka sprawność 94,4 %,kocioł może pracować w hydraulicznym układzie zamkniętym pod ciśnieniem do 3 bar. Posiada nie zawodną elektronikę, dokładnie spełniającą wszystkie wymagania KLASE 303-5 I ECOPROJEKT.

Kotły na Ekogroszek

Kotły przystosowane do opalania ekogroszkiem wyposażone są w palnik oraz podajnik ślimakowy. Podajnik ten, zwany również przenośnikiem śrubowym, kieruje ekogroszek bezpośrednio na palnik. Zadaniem użytkowników jest uzupełnianie zasobnika paliwem, zwykle co kilka dni. Ręcznie należy również podpalić ekogroszek, ale dalej działanie kotła jest automatyczne. Elektroniczny sterownik zarządza całym procesem spalania w trybach pracy i podtrzymania. Tryb pracy trwa aż do osiągnięcia zadanej temperatury, później kocioł automatycznie przechodzi w tryb podtrzymania. Od czasu do czasu pobierany jest ekogroszek w celu utrzymania procesu spalania.